Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nowości wydawnicze: "Sztuka dźwięku. Technika i realizacja"

12 maja 2017

Nakładem Wydawnictwa Wojciech Marzec ukazała się książka Małgorzaty Przedpełskiej-Bieniek "Sztuka dźwięku. Technika i realizacja".

Autorka to jedna z najważniejszych w polskim kinie konsultantów i autorów opracowania muzycznego filmów, współautorka prawie 400 tytułów, właścicielka Studia Sonoria oraz wykładowczyni Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wydana właśnie książka to podręcznik dla filmowców, w szczególności dla realizatorów dźwięku, producentów filmowych, telewizyjnych, ale również radiowych, studentów szkół filmowych, przyszłych operatorów dźwięku oraz tych, których interesuje magia dźwięku.

Na 600 stronach książki Autorka przystępnym językiem omawia zagadnienia akustyki i elektroakustyki oraz dźwięku w filmie. Szczegółowo opisuje realizację dźwięku na planie filmowym oraz postprodukcję dźwięku.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency