Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

14. Festiwal Filmów - Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu

24 kwietnia 2017

W długi weekend majowy zapraszamy w imieniu organizatorów na spotkanie z NieZwykłymi bohaterami 14. Festiwalu Filmów-Spotkań w Sandomierzu.

Święto kina i widzów. Atmosfera spotkań z filmami niezwykłymi od początku miała niecodzienny charakter - filmy skłaniające do refleksji i stawiania pytań. Opowiadane przez twórców historie małych wielkich ludzi, trudnych wyborów dają dowód niepowtarzalności każdego człowieka. Niepowtarzalności każdego z nas. Bohaterowie tych filmów są postaciami nieprzeciętnymi, niezwykłymi nie zawsze dzięki wielkim czynom, często dzięki codziennym dokonaniom, dzięki swej wrażliwości i postawie wobec świata.

Tegoroczni NieZwykli Aktorzy: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn to osobowości polskiego kina, artyści, którzy współpracowali z wybitnym reżyserem Andrzejem Wajdą, jedynym polskim laureatem Oscara za całokształt twórczości. Tegoroczna edycja Festiwalu odda hołd pamięci Mistrza Niezwykłego.

Dorota Kędzierzawska, tegoroczna Reżyserka NieZwykła to wielokrotnie nagradzana - w kraju i za granicą - reżyserka i scenarzystka, która, inspirowana autentycznymi wydarzeniami, opowiada uniwersalną historię o samotności, niezrozumieniu, odrzuceniu i inności. Wraz z Dorotą Kędzierzawską i Arturem Reinhartem wspominana będzie Aktorka NieZwykła - Danuta Szaflarska - legenda polskiego kina i teatru, pierwsza gwiazda powojennego kina.


Wrażliwości, estetyki i umiejętności uczymy się od urodzenia. Tegoroczna edycja to niezmiennie warsztaty dla dzieci, młodzieży i studentów:


Poza licznymi pokazami filmowymi, spotkaniami z NieZwykłymi gośćmi Festiwalu organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji m.in.

 • "Struny na ziemi". Koncert Włodka Pawlika, pierwszego laureata nagrody Grammy w historii polskiego jazzu
 • "Słynny błękitny prochowiec". Koncert Romana Kołakowskiego i Teatru Piosenki. Nowoczesny spektakl multimedialny z niezwykłymi, barwnymi projekcjami wprowadzającymi widza w poetykę wielkiego mistrza ballady Leonarda Cohena
 • Wystawa plenerowa "Andrzej Wajda 40/90". 6 marca 2016 roku Andrzej Wajda skończył 90 lat; zrealizował 40 filmów fabularnych - stąd tytuł wystawy. Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od "Pokolenia" - debiutu z 1954 roku aż do "Powidoków".
 • Czytanie Dzieciom. Cykl salonów poezji i literatury dla najmłodszych w wykonaniu wybitnych aktorów.
 • Dyskusyjny Klub Filmowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pokazy filmowe z audiodeskrypcją dla osób niewidzących.

 • Szczegółowy program festiwalu na jego oficjalnej stronie.

  Sprzedaż biletów w serwisie bilety24.pl.

  © 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
  Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
  Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska