Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje operator Jerzy Stawicki

1 marca 2017

1 marca zmarł w Warszawie w wieku 89 lat Jerzy Stawicki, operator i reżyser filmowy.

Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi, pracę w kinematografii rozpoczynał w połowie lat 50. jako asystent, a następnie operator kamery. Jako samodzielny autor zdjęć debiutował w roku 1960 filmem "Walet pikowy". Od tego czasu był stałym współpracownikiem Tadeusza Chmielewskiego, z którym stworzył filmy "Dwaj panowie N.", "Gdzie jest generał", "Pieczone gołąbki", "Jak rozpętałem II wojnę światową", "Wiosna panie sierżancie", "Wśród nocnej ciszy" i "Wierna rzeka".

Był także autorem zdjęć do m.in. "Miliona za Laurę", "Znaku orła", "Strachów", "Wielkiego Szu", "Cudzoziemki" i "Kanclerza". Po raz ostatni pracował na planie "Rozmów kontrolowanych" w roku 1991. Ogółem w czasie swojej kariery był autorem zdjęć do bez mała 50 filmów.

W połowie lat 60. próbował swoich sił jako reżyser, wspólnie z Markiem Nowickim wyreżyserował dwa filmy telewizyjne: "Przyjaciel" i "Profesor Zazul".



Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą żałobną w Warszawie w piątek 10 marca o godzinie 14.00 w kościele św. Wincentego (drewnianym) na Bródnie, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz miejscowy do grobu rodzinnego.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.