Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"We własnej osobie" wygrywa Script Pro 2017

4 maja 2017

"We własnej osobie" Arka Biedrzyckiego i Bartłomiej Konraskiego otrzymało Nagrodę Specjalną Canal+ w konkursie scenariuszowym Script Pro 2017. Druga nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej trafiła do Jakuba Stożka za tekst "Próba matki", z kolei Mika Dunin i Kinga Dębska - autorki scenariusza "Zabawa, zabawa"- otrzymały trzecią nagrodę PISF. Laureatów ogłoszono 3 maja w Krakowie podczas NETIA Off Camera.

Podsumowując tegoroczną edycję konkursu należy zaznaczyć wysoki poziom finałowych prac, co spowodowało gorącą dyskusję nad wyborem nagrodzonych tekstów. - ocenia Script Pro 2017 przewodnicząca jury Anna Waśniewska-Gill. Wraz z nią laureatów wybrali Kinga Gałuszka, Krzysztof Rak oraz Maciej Sobieszczański. Pozytywnie zaskoczyły bardzo intrygujące i rzadkie do tej pory prace futurystyczne odbijające, jak w krzywym zwierciadle, lęki dotyczące zaniku głębszych więzi międzyludzkich, zgłębiające terror szczęśliwości i idealnego życia, czy komentujące zatracanie się w dążeniu do fizycznego piękna - dodaje przewodnicząca jury.

Tegoroczni zwycięzcy - Arek Biedrzycki i Bartłomiej Konarski - otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15 tysięcy złotych ufundowaną już po raz drugi przez Canal+. To co od dawna nam się wydawało fajne i filmowe okazało się być pozytywnie zweryfikowane przez rzeczywistość, co bardzo nas cieszy - mówili tuż po ogłoszeniu wyników Biedrzycki i Konarski. Scenariusz ich autorstwa "We własnej osobie" to inspirowana faktami historia niezwykłej kariery szpiegowskiej młodego nauczyciela. Akcja filmu rozgrywa się w latach 1973-1983. Zmanipulowany przez służby wywiadowcze Marek - zdolny germanista, wykorzystuje tożsamość Jana - prostego robotnika i wyjeżdża do RFN, by tam odnaleźć jego prawdziwą matkę - wysiedloną z Polski Niemkę, żonę oficera Wermachtu. Poruszająca opowieść o dwojgu ludzi żyjących jednym życiem i o systemie bezwstydnie sięgającym po wszystko, co przynależne jednostce - w tym jej tożsamość.

Decyzją jury Jakub Stożek wygrał drugą nagrodę PISF w wysokości 12 tysięcy złotych. Z kolei Mika Dunin i Kinga Dębska otrzymały trzecią nagrodę PISF, czyli 8 tysięcy złotych.


Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery. W tegorocznej edycji zgłoszonych zostało 190 scenariuszy. Spośród nich komisja selekcyjna wyłoniła te, które trafiły do jury. Do ścisłego finału trafiło dziesięć tekstów. Wszyscy finaliści otrzymali stypendia ufundowane przez PISF, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje projekty pod okiem profesjonalistów w Szkole Wajdy.

Konkurs Script Pro organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Fundację Off Camera. Partnerami konkursu Script Pro są Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz CANAL +.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego