Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

190 zgłoszeń do Script Pro

16 marca 2017

Zakończył się nabór tekstów do najbardziej prestiżowego konkursu scenariuszowego w Polsce - Script Pro. Do tegorocznej edycji zgłoszono 190 scenariuszy. Organizatorami konkursu są Szkoła Wajdy i Fundacja Off Camera. Partnerem strategicznym konkursu już po raz drugi jest Canal+, który także ufundował nagrodę specjalną. Z kolei partnerem Polski Instytut Sztuki Filmowej. Laureatów poznamy w maju podczas festiwalu NETIA Off Camera.

Tak duża ilość zgłoszeń pokazuje, że scenarzyści po raz kolejny nam zaufali, za co bardzo dziękuję. Jestem przekonana, że spośród nadesłanych zgłoszeń komisja selekcyjna, a następnie jury wybierze najlepsze teksty, których autorzy będą mieli szansę dalszej pracy pod okiem naszych specjalistów. - komentuje tegoroczny nabór Magdalena Koszalińska, koordynatorka Script Pro.

Spośród nadesłanych scenariuszy komisja selekcyjna wyłoni maksymalnie dziesięć najlepszych ich zdaniem tekstów, które znają się w finale. Wszyscy finaliści otrzymają możliwość konsultacji swoich tekstów z ekspertami w Szkole Wajdy, a trójka najlepszych nagrody finansowe. Specjalną ufundowaną przez Canal+ w wysokości 15 000 złotych oraz drugą i trzecią nagrodę PISF - 12 000 oraz 8 000 zł.

W tegorocznej komisji selekcyjnej znalazło się siedmioro ekspertów:


Script Pro jest najważniejszym polskim konkursem dla scenarzystów na początku kariery - zgłaszający może mieć na koncie najwyżej dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane według swoich tekstów. Dla scenarzystów konkurs jest szansą na rozwój, a dla producentów gwarancją, że wybrane spośród kilkuset zgłoszeń finałowe teksty zasługują na uwagę.

Wśród wyróżnionych w konkursie scenariuszy, które następnie zostały przeniesione na ekran, znajdują się m.in. "Córki Dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej wg scenariusza Roberta Bolesty, "Bogowie" Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka, "Plac zabaw" Bartosza Kowalskiego (współautorem scenariusza jest Stanisław Warwas), "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego wg scenariusza Roberta Bolesty, czy "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida wg scenariusza Macieja Pisuka.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych