Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło" czeka na zgłoszenia

27 marca 2019

Do 10 kwietnia można jeszcze zgłaszać filmy na 4 Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło 2019" w Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie), który odbędzie się w dniach 16-19 maja. Impreza ma charakter konkursu najlepszych polskich filmów satyrycznych, surrealistycznych i drama/comedy. Stawia sobie za cel odrodzenie polskiej satyry filmowej, która od wielu lat znajduje się w głębokim kryzysie, a te nieliczne pozytywne przykłady jak "7 uczuć" Marka Koterskiego, tylko potwierdzają tę regułę. Brakuje w Polsce poważnej satyry filmowej, stymulatora intelektualnych treści do dyskursu z publicznością i establishmentem, na współczesne tematy. Czyżby to skutek ukrytej cenzury? A może, co jest zjawiskiem znacznie groźniejszym, autocenzury?


Do konkursu przyjmowane są fabuły, dokumenty i animacje zrealizowane w latach 2017 - 2019 (także kopie robocze). Karty zgłoszenia filmu dostępne są na stronie internetowej festiwalu.


W ramach cyklu "Satyrą w świat - Świat satyry" zaprezentowane zostaną również filmy z Włoch, Norwegii, Wielkiej Brytanii i USA. Zaplanowano także szereg imprez towarzyszących, m.in. spotkania z twórcami, wystawy rysunków satyrycznych, koncerty, spotkania literackie i happeningi. Po raz drugi spotkają się na Forum animatorzy kultury filmowej (pierwsze Forum odbyło się w styczniu b.r. na Festiwalu Prowincjonalia we Wrześni), aby zaprezentować najnowsze projekty festiwalowe, działając w myśl zasady "Współpracujemy, nie konkurujemy".


Dobrym zwyczajem tego festiwalu jest przyznawanie nagród honorowych za artystyczny dorobek życia. Dotychczas otrzymali je: Stanisław Tym (2016), Jerzy Gruza (2017) i Marek Koterski (2018). W tym roku nagroda trafi do Jacka Fedorowicza. Odbędzie się retrospektywa twórczości tego Artysty i spotkanie z Nim. Festiwal "Pyszadło" potrwa od 16 do 19 maja 2019 roku. Więcej informacji na www.pyszadlo.pl

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency