Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarł Paweł Kędzierski

21 stycznia 2019

21 stycznia zmarł w Warszawie w wieku 72 lat Paweł Kędzierski, przede wszystkim reżyser filmów dokumentalnych.

Absolwent Wydziału Reżyserii łódzkiej Szkoły Filmowej, debiutował na początku lat 70. dokumentami realizowanymi wspólnie z Marcelem Łozińskim. W połowie lat 70. próbował sił jako reżyser filmów fabularnych, zrealizował wtedy nowelę do filmu "CDN" i film telewizyjny "Trochę wielkij miłości" oraz współreżyserował (wraz z Agnieszką Holland i Jerzym Domaradzkim) "Zdjęcia próbne".
Najważniejszym filmem w Jego dorobku dokumentalnym był "Dzień dziecka" z roku 1981, nagrodzony Nagrodą Główną na festiwalu w Oberhausen.

Był wieloletnim przewodniczącym Sekcji Filmu Dokumentalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, niespełna miesiąc temu otrzymał nagodę Stowarzyszenia za wybitne osiągnięcia artystyczne.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego