Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarł Andrzej Kopiczyński

13 października 2016

13 października zmarł w Warszawie w wieku 82 lat Andrzej Kopiczyński.

Absolwent Szkoły Teatralnej w Łodzi, początkowo występował na deskach teatrów Polski północnej, m.in. w Olsztynie, Szczecinie i Koszalinie. Od roku 1970 związał się z teatrami stołecznymi, najdłużej z Teatrem Narodowym (1970-79) i Teatrem Kwadrat (1986-2011).

Na ekranie pierwsze epizody zagrał pod koniec lat 50. W latach 60. zyskał popularność dzięki rolom w wielu filmach, m.in. w "Zakochani są między nami", "Świętej wojnie", "Jarzębinie czerwonej", "Czekam w Monte-Carlo", "150 na godzinę". W roku 1972 zagrał tytułową rolę w filmie "Kopernik", a w 1974 rolę inżyniera Stefana Karwowskiego w "Czterdziestolatku", która przyniosła mu olbrzymią popularność i już na zawsze naznaczyła jego karierę. Rolę tę odtwarzał potem kilkakrotnie, m.in. w fabularnej kontynuacji serialu pod tytułem "Motylem jestem czyli romans 40-latka" oraz w zrealizowanym w roku 1993 serialu "Czterdziestolatek. 20 lat później". Po "Czterdziestolatku" grał nadal liczne role drugoplanowe, m.in. w "Nocach i dniach", "Znachorze", "Korczaku" i "Ogniem i mieczem". Ostatni raz na ekranie widzieliśmy go 3 lata temu w epizodzie w serialu "Lekarze". Potem choroba wyłączyła go z życia zawodowego.

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.