Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych w Łodzi

21 czerwca 2015

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Andrzeja Bednarka przyznało Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi, organizowanego przez Wytwórnię Filmów Oświatowych, filmowi "Miejsce w raju" polskiej reżyserki Beaty Hyży-Czołpińskiej.

Zdecydowano również o przyznaniu nagród specjalnych dla filmów:

  • "Wędrówki Skrzata Borówki" w reżyserii Reginy Sawickiej, za film, który z lekkością łączy zabawę i naukę oraz widzów małych i dużych.
  • "Dzikość natury" w reżyserii Jana Svatosa (Republika Czeska) za emocjonalny wizualny esej, który z wielu stron obserwuje możliwość powrotu dzikich zwierząt do czeskiej przyrody. Film nie moralizuje, a pokazuje problem z wielu stron.
  • "Sekretne życie drzew" w reżyserii Artura i Saturniny Homan za ciekawe, filmowe obserwacje bogatego, różnorodnego przyrodniczego życia toczącego się wokół starych drzew.

Przyznano również:
  • Nagrodę specjalną Jury i Nagrodę za dźwięk – dla filmu „Jezioro na morzu” w reżyserii Sergeya Tsikhanovicha (Rosja) za filmowe mistrzostwo, z którym autor subtelnie odkrywa przed widzem świat pełny historii i tragedii na małym jeziorze otoczonych ze wszystkich stron morzem.
  • Nagrodę za zgodność z hasłem festiwalu – dla filmu "Mały alczyk, wielka sprawa" w reżyserii Doroty Adamkiewicz oraz Joanny Łęskiej, za przedstawienie bohatera który staje się wielki dzięki swojej sile przetrwania, jakiej człowiek mógłby mu pozazdrościć.
  • Nagrodę dla filmu publicystyczno–reportażowego – dla filmu „Powrót niedźwiedzi” w reżyserii Axela Gomille (Niemcy), za rzetelne i estetyczne przedstawienie różnych podejść człowieka do problematyki współistnienia z niedźwiedziami w Europie.
  • Nagrodę specjalną – dla filmu „Planeta człowiek” w reżyserii Pierre-Francois Gaudry’ego za odkrywczy tematycznie, zrealizowany różnorodnymi technikami film precyzyjnie, ciekawie i kompetentnie opowiadający o ciele człowieka jako swoistym ekosystemie, który trwa w równowadze i współistnieniu z wieloma stworzeniami żyjącymi na powierzchni lub w głębi naszego ciała.
  • Nagrodę za najlepsze zdjęcia im. Janusza Czecza – dla filmu "Cząstka Podlasia" w reżyserii Pawła Jankowskiego oraz Zdzisława Folga. W filmie “Cząstka Podlasia” w niesamowity sposób zostało uchwycone bogate piękno wschodnich rejonów. Znakomita praca kamery, efekty dźwiękowe oraz muzyka sprawia, że widz przenosi się w świat różnorodności kulturowej i bogactwa naturalnego.
  • Nagrodę specjalną za najlepszy film o tematyce drzew – dla filmu „Zielony wszechświat” w reżyserii Jana Hafta (Niemcy) za sugestywną kreacje, która odkrywa przed nami niezwykły świat natury, który zachwyca i wzbudza respekt.
  • Wyróżnienie – dla filmu „Wyprawa śródziemnomorska” w reżyserii Floriana Guthknetchta (Niemcy); za upór w przedstawieniu piękna największego z europejskich mórz.
  • Wyróżnienie – dla filmu "Środowisko naturalne a globalne współzależności" w reżyserii Marcina Wołkowicza. Film, którego siłą jest proste i pomysłowe poruszenie ważnych problemów naszej planety.
  • Wyróżnienie – dla filmu „Pasja złota i ognia” w reżyserii Pinsa Sebastiena (Belgia); za poruszający obraz miłośnika przyrody

© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.