Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRZY KOBIETY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 72 min

Trzy bohaterki w różnym wieku.
Agnieszka - nastolatka,
Małgosia - dwudziestoletnia mama dwójki dzieci,
Pani Basia - osiemdziesięcioletnia starsza pani mieszkająca ze swoim sześćdziesięcioletnim synem.
Wszystkie je łączy miejsce - centrum Łodzi, które nie przypomina w niczym śródmieść innych dużych miast. Miejsce to stygmatyzuje swoich mieszkańców. Skazuje ich na życie w tej dzielnicy, pozbawia nawet wyobrażenia, że można żyć gdzie indziej i inaczej. Nie daje możliwości rozwoju a jedynie zatrzymuje w biernym "niebycie".
To co można zaobserwować w filmie to swoisty determinizm, który rządzi losami ludzi, choćby nie wiem jak bardzo wydawało się, że mogą wyrwać się poza krąg osiągnięty i wyznaczony przez swoje rodziny, choćby zdarzały się momenty wzlotów, które pozwalają przez chwilę żyć inaczej, z każdym rokiem okazuje się, że może być niestety tylko gorzej.
Agnieszka zrezygnowała ze szkoły, szuka bez efektu pracy, mieszka z mamą i siostrą, które również nie pracują, tylko Agnieszka martwi się o to, co się może z nimi stać, mama z siostrą żyją z dnia na dzień. Małgosia mieszka z dwoma córkami: trzyletnią i półtoraroczną w domu dla bezdomnych kobiet brata Alberta, mama wyrzuciła ją z domu Starsza córka zna swojego ojca, młodszej ojciec jest pozbawiony praw rodzicielskich i nie utrzymuje z dzieckiem żadnego kontaktu. Małgosia z czasem wynajmuje z nowym chłopakiem mieszkanie. Wydaje się, że układa im się dobrze. Irka Małgosia poznała przez ogłoszenie w lokalnym radiu Parada.
Pani Basia mieszka z synem, który ma cykliczne okresy picia i abstynencji, kiedy syn nie pije i tak z panią Basią nie rozmawia. Mijają się przy piecu w kuchni, mają oddzielone produkty żywnościowe. Pani Basia opiekuje się dzieckiem sąsiadki 7-letnim Patrykiem, który spędza z nią całe dnie. Drzwi do domu pani Basi nie mają zamka, syn wyrwał go kiedy był pijany.
Na podstawie losów trzech bohaterek film próbuje pokazać portret specyficznej dzielnicy, mieszczącej się w samym centrum Łodzi, a mającej cechy suburbii i żyjącej życiem wiejskiej społeczności. Losy tych kobiet łączą się w jedną historię, pokazującą swoistą siłę i nadzieję na lepsze jutro.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2014
    Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) (do roku 2014 Planete+ Doc Film Festival)-Nagroda Magicznej Godziny
    za "wrażliwą i cierpliwą obserwację, dzięki której film zaprasza nas do intymnego świata bohaterek, ale nie stwarza poczucia niestosownej ingerencji w życie drugiego człowieka oraz za świadomość, że w filmie dokumentalnym nie wystarczy po prostu włączyć kamerę i czekać na dary losu"
  • 2014
    Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) (do roku 2014 Planete+ Doc Film Festival)-Wyróżnienie Akademii Planete+ Doc
    uzasadnienie jury: "Nagroda dla prawdziwej, surowej opowieści o otaczającym nas świecie"
2024.03.01 04:15:58
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.