2019
Wałbrzych (Festiwal Reżyserii Filmowej) Wyróżnienie za "mistrzowską pracę z aktorami i oryginalny język filmowy"
2019
2019
2019
2019
2019
2018
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Gabriela Muskała
2018
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską męską, nagrodę otrzymał/a
Michał Koterski
2018
Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Publiczności
2018
Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia") Nagroda Specjalna
za najlepszą kreację aktorską, nagrodę otrzymał/a
Gabriela Muskała
2018
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury Młodzieżowego
2018
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury za "wykreowanie autorskiej wizji świata"
2015
Elbląg (Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych) Światowid Warmii i Mazur, nagrodę otrzymał/a
Joanna Fertacz
2012
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Srebrny Granat
2012
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni
2009
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepsza Rola Męska w sezonie 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Piotr Adamczyk
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: Najlepszy Film sezonu 2007/2008
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Saramonowicz
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Saramonowicz
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Anna Andrychowicz-Słowik
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Ewa Sienkiewicz
2008
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: Najlepszy Scenariusz sezonu 2007/2008, nagrodę otrzymał/a
Hanna Węsierska
2008
Seattle (Seattle Polish Film Festival) Nagroda dla Najlepszej Komedii
2008
Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry") Nagroda Publiczności
2008
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Brylantowy Bilet
2007
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") "Złota Kaczka" 50-lecia w kategorii: Najlepszy żart dla sceny "Adaś Miauczyński uczy syna angielskiego"
2007
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Bursztynowe Lwy dla filmu, który odniósł w kinach największy sukces frekwencyjny w okresie: wrzesień 2006 - sierpień 2007
2007
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Diamentowy Bilet
2007
2007
2007
2007
2007
2007
2007
2007
2007
2006
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Marek Koterski
2006
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego, nagrodę otrzymał/a
Marek Koterski
2006
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Złoty Sierp dla najlepszej komedii ostatniego dziesięciolecia
2006
Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka", nagrodę otrzymał/a
Marek Koterski
2006
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich, nagrodę otrzymał/a
Marek Koterski
2006
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Marek Koterski
2003
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury Młodzieżowego
za scenariusz do filmu, nagrodę otrzymał/a
Marek Koterski
2003
2003
2003
2003
2003
2003
2003
2003
2002
Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Brązowy Granat
2002
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda jury ekumenicznego, nagrodę otrzymał/a
Michał Rosa
2002
Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka"
2002
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za "twórcze przedstawienie współczesności"
2002
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Maria Chilarecka
2002
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Marek Kondrat
2002
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
2002
Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Złoty Bilet za zajęcie piątego miejsca w rankingu oglądalności
2002
2002
2002
2001
Machiner (nagroda miesięcznika "Machina")
"Czarny Machiner" za serial, "w którym porażały drętwota scenariusza, "awangardowa" praca operatorów grożąca uszkodzeniem mięśni gałki ocznej i papierowi bohaterowie, a wszystko za pieniądze abonentów publicznej telewizji", nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Potocka
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Kinga Preis
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Michał Rosa
2000
1999
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski za rok 1998
1999
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Figura
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1997
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
1997
Rosja (MFF "Złoty Rycerz") nagroda za reżyserię
festiwal odbył się w Moskwie, nagrodę otrzymał/a
Filip Bajon
1997
Rosja (MFF "Złoty Rycerz") nagroda za zdjęcia
festiwal odbył się w Moskwie, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Kośmicki
1997
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
1997
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
1997
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Kin Studyjnych Wyróżnienie
1997
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Anna Wunderlich
1997
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Paweł Edelman
1997
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") "Brązowa Żaba" w Konkursie Głównym, nagrodę otrzymał/a
Paweł Edelman
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za dźwięk, nagrodę otrzymał/a
Marek Wronko
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Braszka
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę dziecięcą, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Hornung
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę dziecięcą, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Walkowiak
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Anna Wunderlich
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Kośmicki